11182180_296971633760124_89619969470608414_n

Pionýři hororu 2 se představili v Brně: na co se můžete těšit?

Koncem dubna se nám úspěšně sešly finální verze všech letošních pionýrských filmů a tak mohla druhá řada Pionýrů hororu premiérově pustit hrůzu na své první diváky, kteří prvního května dorazili do brněnské kavárny Trojka. A v hojném počtu se nedostavili jen diváci, ale také tvůrci jednotlivých filmů, od scenáristů, přes režiséry až po herce (v případě snímku Až oči mé se rozevřou v sobě všechny tři funkce spojoval Robert Vrba). Nepochybně je potěšil potlesk publika, který se ztemnělým sálem rozléhal po skončení každého filmu (i pozdější první hodnocení a komentáře na CSFD), a v následné diskusi pak divákům prozradili svoje inspirace, umělecké záměry, finty, realizační úskalí i plány do budoucna. Vedle diskuse zpestřoval akci i hororový bazárek, kde byly k zakoupení pionýrské placky a plakáty, ale třeba i jakási literární obdoba Pionýrů, povídková sbírka od různých autorů, 66+6 hororů ve 100 slovech.

A datum 6.6. v šest hodin večer jsme zvolili i pro online premiéru druhých Pionýrů na našem YouTube kanálu.

Možnosti vidět je na plátně, ale nebyla brněnskou premiérou vyčerpána – připravuje se i premiéra v Praze a řada dalších promítání po celé republice, o kterých vás budeme informovat na našem Facebooku.
A jaké filmy vám druzí Pionýři nabídnou?     

Dream (Tomáš Krajča)
Probudila se uvnitř zchátralého hotelu a teď hledá v bludišti ponurých chodeb cestu ven. Hrůzná stvoření obývající budovu ji ale nechtějí nechat odejít…

To není moje sestra! (Pavel Soukup)
Michal by byl nejradši, kdyby mu jeho nevlastní sestra Karin zmizela ze života. To ale ještě netuší, že budou na dětském hřišti společně čelit neznámému zákeřnému Zlu.

Neotvírej! (František Vaculík)
Uprostřed noci se labilní Daně začne do bytu dobývat neznámá návštěva. Kdo nebo co je za dveřmi? Co chce? A jak dlouho ho speciální dveře, které si právě nechala namontovat, udrží venku?

Až oči mé se rozevřou (Robert Vrba)
Návštěva u slepé pacientky se pro oční lékařku změní v noční můru ve chvíli, kdy poznává, že v tomhle domě něco není úplně v pořádku. Film je součástí projektu

Hex Games (Lukáš Hrdý, Jan Chramosta)
Parta nadržených mladíků by si ráda zahrála se svou hezkou spolužačkou pořádné sex games. Ale když během divoké párty v jejím domě zhasnou světla, ve tmě někdo rozehraje trochu jinou hru.